TWOJA POTRZEBA >> WSPÓLNE PLANOWANIE >> NASZE ROZWIĄZANIE >> TWÓJ SUKCES >> NASZA SATYSFAKCJA

Zaciągniecie kredytu w banku to dla każdego z nas spore przedsięwzięcie. Samo staranie się o udzielenie tego typu pożyczki wiąże się z dopięciem na ostatni guzik wielu formalności. Banki, choć oferują liczne korzystne oferty kredytowe, stawiają potencjalnym kredytobiorcom dość wysokie wymagania. Wiele osób, jeszcze przed rozpoczęciem procedur uruchomienia kredytu, może poczuć się przytłoczona ilością informacji, wymogów i innych elementów, od których zależy to, czy ostatecznie bank pożyczy nam swoje pieniądze. W przypadku, gdy świat finansów wydaje się zbyt skomplikowany, warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. Dlaczego? Oto kilka podstawowych powodów.

Obecnie wybór odpowiedniej oferty kredytowej nie należy do najłatwiejszych. Wielu potencjalnych kredytobiorców nie czuje się na siłach samodzielnie zdecydować, w którym banku starać się o długoterminową pożyczkę, a także w jaki sposób sprawnie dopełnić wszelkich formalności. Przy pomocy doradcy kredytowego droga do kredytu może dla wielu okazać się zdecydowanie krótsza i prostsza. Oto kilka powodów, dla których warto skorzystać z pomocy doradcy przy staraniu się o kredyt.

  1. Doskonałe rozeznanie na rynku

Doradca kredytowy jest osobą, która doskonale orientuje się w bieżącej sytuacji ofert poszczególnych banków. Korzystając z jego pomocy, klient nie musi tracić swojego czasu na umawianie się z przedstawicielami danych placówek oraz analizowanie ich propozycji. Wszystko to wcześniej zdoła za kredytobiorcę zrobić doradca, który po zapoznaniu się z wymaganiami klienta dobierze ofertę idealnie dostosowaną do jego potrzeb.

  1. Rzetelna ocena możliwości klienta

Najważniejszym czynnikiem decydującym o tym, czy potencjalnemu kredytobiorcy zostanie udzielony kredyt, jest oczywiście ocena jego zdolności kredytowej. Bardzo często trudno jest samemu określić, czy w oczach banku nasza sytuacja materialna jest wystarczająca do otrzymania długoterminowej pożyczki. Doradca kredytowy zna jednak mechanizmy działania banków i bez problemu oceni, czy dana zdolność wystarczy do otrzymania kredytu. Co więcej – podpowie on, w jaki sposób zwiększyć swoje szanse na otrzymanie pożyczki, a także znajdzie w razie potrzeby taką ofertę, z której dany klient będzie mógł skorzystać.

  1. Korzystne negocjacje

Doradcy kredytowi potrafią bardzo często wynegocjować za nas w banku nieco korzystniejsze warunki kredytu, w porównaniu do oferty podstawowej. Dzięki jego pomocy może udać się udzielenie kredytu bez opłacenia prowizji i niektórych marż.

  1. Pomoc długoterminowa

Z pomocy doradcy kredytowego możemy korzystać nie tylko podczas starania się o kredyt, ale również w trakcie spłaty tego typu zobowiązania finansowego. Każde wątpliwości związane z zaciągniętą pożyczką, warto przedyskutować ze swoim doradcą. W razie potrzeby jest on nawet w stanie zmniejszyć wysokość uiszczanych co miesiąc rat lub zaproponować lepsze warunki kredytowania.

  1. Minimum formalności

Decydując się na pomoc doradcy kredytowego, w zasadzie na jego barki zrzucamy część dopełnienia niektórych formalności. Oczywiście nie ma możliwości otrzymania kredytu bez dostarczenia kilku niezbędnych dokumentów lub zaświadczeń. Nie ulega jednak wątpliwości, że przy udziale doradcy, cały proces formalny starania się o pożyczkę w banku przebiega w znacznie łatwiejszy i bardziej uporządkowany sposób.